Marek Pišl

Marek Pišl se narodil v roce 1994. Věnuje se grafickému designu (návrh a realizace loga, plakátu, vizuálního stylu atd.), kresbě a malbě a s velkým zájmem také varhanám. Své zájmy se snaží propojovat; s velkým zájmem ztvárňuje také plakáty a programy varhanních koncerů. Výborná znalost nástroje a varhanní literatury je mu při tom výbornou oporou. V poslední době tíhne též k organizaci koncertů a další angažovanosti v oblasti varhanní hudby. Vystudoval SSUPŠ Zámeček v Plzni obor malba.

Osm let se učil hře na klavír u Zuzany Rezkové. Od října 2011 se věnuje studiu hry na varhany pod vedením Jana Esterleho. Mezi skladatele, jež s oblibou interpretuje patří J. C. F. Fischer, D. Buxtehude, J. S. Bach nebo O. Messiaen.

V roce 2013 spolu s varhaníky z České republiky a Německa absolvoval Mistrovské varhanní kurzy v Úterý pod vedením prof. Christopha Bosserta.

Marek Pišl Inicioval, zorganizoval a zúčastnil se varhanního koncertu čtyř interpretů v kostele sv. Jana Nepomuckého v rámci festivalu X. Česko-Slovenské dny v Plzni 2013.V dubnu minulého roku získal v kategorii juniori v celorepublikové varhanní soutěži mladých varhaníků Organum Regium v Pardubicích třetí cenu. Porotou byl ceněn zejména za výraz skladeb, artikulaci a vnímání nástroje. V roce 2014 se Marek Pišl stal iniciátorem a spoluorganizátorem varhanního koncertu „Die Orgel blüht auf" (Varhany vzkvétají) v německém Kronachu. Společně s virtuózem Janem Doleželem tam uvedl výjimečný program, v němž byla provázána díla A. Ileborgha von Stendala, J. S. Bacha, F. Mendelssohna B. a O. Messiaena. Pro příležitost koncertu navrhl a zpracoval rovněž grafický design s motivem varhanního stromu.

18/07, 19.30

ÚTERÝ

Kostel Narození sv. Jana Křtitele

J.C.F.Fischer: Ariadne musica – českoněmecký poutník a hudební legenda na předních barokních varhanách jihozápadních Čech

Aktuálně

Závěrečný koncert v kostele sv. Štěpána na Kvildě
Dne 16.8.2015 od 15.00 hodin ...

Koncert na Hůrce v Klatovech
Varhanní koncert v kostele Narození ...

Ariadne musica v Úterý
Úspěšným koncertem BMW Kammerorchestru München ...

Partneři