Lenka Torgersen

Lenka Torgersen se po studiu na plzeňské konzervatoři a pražské AMU ve třídě prof. V. Snítila začala věnovat hře na barokní housle a provozovací praxi barokní hudby.

V tomto oboru se zdokonalovala v letech 1999 -2003 jako studentka Scholy Cantorum Basiliensis pod vedením Chiary Banchini, s níž rovněž spolupracovala v souboru Ensemble 415. V současné době je koncertním mistrem souboru Collegium Marianum, Ensemble Inegal a La Cetra Barockorchester Basel. Dále pak spolupracuje se soubory Bach Stiftung St. Gallen, conSequenza, Ensemble Tourbillon, Les Traversees Baroques ad. Spolupracuje s předními osobnostmi staré hudby (Ch. Bachini, A. Marcon, A. Cremonesi, R. Jacobs, J. Savall ad.) a nahrává pro renomované společnosti jako Harmonia Mundi, Zig-Zag Territoires, Accent, Pan Classics a Supraphon. V roce 2013 pro Supraphon natočila sólové CD s novodobými premiérami sonát českých houslových virtuozů 18. stol.

Od roku 2008 vyučuje hru na barokní housle a ansámblovou hru na Týnské škole v Praze.

 

Složení souboru

Lenka Torgersen laskavě přijala nabídku spolupráce na festivalu Musica sacra 2015, kde bude vyučovat ve workshopu Evropského hudebního festivalu EUROPAMUSICALE "Musica sacra 2015", který se bude konat od 13.8. do 16.8.2015 na Kvildě (více informací v sekci workshop).

Aktuálně

Závěrečný koncert v kostele sv. Štěpána na Kvildě
Dne 16.8.2015 od 15.00 hodin ...

Koncert na Hůrce v Klatovech
Varhanní koncert v kostele Narození ...

Ariadne musica v Úterý
Úspěšným koncertem BMW Kammerorchestru München ...

Partneři